انواع مروارید
بازدید 168
۰

آشنایی با انواع مروارید

مروارید طبیعی

مردم از زمان های قدیم مروارید را تحسین می کردند. از نظر تاریخی، نه تنها یافتن مرواریدهای طبیعی بسیار نادر بود، بلکه به دست آوردن آن نیز بسیار چالش برانگیز بود. حتی امروزه نیز مرواریدهای طبیعی بسیار کمیاب و ارزشمند هستند. این دلیل اصلی است که چرا تقریباً تمام مرواریدهای موجود در بازار اکنون کشت می شوند. مرواریدهای طبیعی/وحشی معمولاً توسط دستگاه های برداشت صدف به طور تصادفی یافت می شوند. ممکن است مجبور شوید ۱۰۰۰۰ صدف را باز کنید تا یک مروارید طبیعی با کیفیت مناسب پیدا کنید. این نادر بودن است که به آنها قیمت بالای آنها را می دهد، نه لزوما زیبایی آنها. در ادامه در بخش سبک زندگی سبک خاص همراه ما باشید.

تشکیل مرواریدهای طبیعی

مروارید در انواع مختلف نرم تنان، هم در آب شور و هم در آب شیرین یافت می شود. گونه های آب شور که مروارید تولید می کنند متعلق به جنس Pinctada هستند. چند نوع صدف که بخشی از خانواده Margaritiferidae هستند نیز در آب شیرین مروارید تولید می کنند. در هر دو مورد، این جواهر زمانی شروع به شکل گیری می کند که یک ذره غذا در داخل نرم تن گیر کند. بی مهرگان برای محافظت از خود، شروع به پوشاندن ماده به دام افتاده با ناکر می کند، ترکیبی از آراگونیت و کنچیولین که به مرواریدها درخشش جادویی می بخشد. با گذشت زمان، با استفاده از لایه‌های بیشتر و بیشتر از ناکر، مروارید شروع به تشکیل می‌کند.

مروارید طبیعی

مروارید طبیعی

قیمت مروارید طبیعی

همانطور که قبلا ذکر شد، مرواریدهای طبیعی اغلب دارای برچسب قیمتی بیش از حد هستند. این به چند دلیل است. اول از همه، تعداد بسیار محدودی از مرواریدهای طبیعی در بازار موجود است. ظهور پرورش مروارید و مرواریدهای پرورشی اساساً ماهیگیری مروارید را متوقف کرد، بنابراین، تقریباً تمام مرواریدهای طبیعی برای فروش قدیمی هستند. در نتیجه، مرواریدهای طبیعی عمدتاً در حراجی های مجلل یافت می شوند که ارزش این قطعات به اعداد خیره کننده ای می رسد.

آیا مرواریدهای طبیعی امروزه محبوب هستند؟

در حالی که بیشتر سنگ‌های قیمتی مد روز هستند، مرواریدها برای صدها سال مورد تقاضا باقی مانده‌اند. در قرن نوزدهم، با افزایش محبوبیت مروارید، عرضه به سادگی نمی توانست با اشتهای بازار مطابقت داشته باشد. صنعت به دنبال راهی پایدارتر برای به دست آوردن این جواهرات بود و در سال ۱۸۹۳ یکی را دریافت کرد. این سالی بود که کوکیچی میکیموتو برای اولین بار در تاریخ با موفقیت یک مروارید پرورش داد. او این کار را با هسته‌سازی صدف‌های آکویا با ذره‌ای برای تحریک تولید ناکر انجام داد. همه اینها در بسترهای محافظت شده انجام می شد که او می توانست نرم تنان را زیر نظر بگیرد. این تکنیک جدید به تنهایی آینده مرواریدها را تغییر داد و آنها را برای میلیون ها نفر در دسترس قرار داد. از زمان کشف میکیموتو، تمرین پرورش پیشرفته تر شده است. امروزه این محصولات شامل مرواریدهایی با رنگ ها، شکل ها و اندازه های مختلف می شود. در نتیجه مرواریدهای پرورشی بسیار محبوبتر از مرواریدهای طبیعی هستند.

آیا باید مروارید طبیعی بخرید؟

مرواریدهای طبیعی برخی از کمیاب ترین و منحصر به فرد ترین سنگ های قیمتی جهان هستند. هیچ چیز مانند آنها وجود ندارد، بنابراین داشتن یک قطعه از چنین جواهراتی واقعا خاص است. گفته می‌شود، خرید مروارید طبیعی می‌تواند کمی فرآیند دشوار باشد. برای شروع، به دلیل نادر و بسیار دشوار یافتن آنها. در حالی که خرده فروشان قابل اعتماد وجود دارند، کلاهبرداران زیادی در بازار مروارید طبیعی وجود دارند که سعی می کنند از این کالای کمیاب و گران قیمت استفاده کنند. اجتناب از خرید “مروارید طبیعی” بدون گواهی رسمی اشعه ایکس گوهرشناسی ضروری است. این ثابت می کند که مروارید در واقع طبیعی است.

علاوه بر این، برای مقدار پولی که باید بپردازید، انتظارات ممکن است بالا باشد. بسیاری اغلب تصور می کنند که مرواریدهای طبیعی کاملا گرد و براق هستند. این به سادگی اینطور نیست! در واقع، مرواریدهای پرورشی بیشتر از نظر زیبایی شناختی دلپذیر هستند، زیرا کشاورزان می توانند نرم تنان را در یک محیط محافظت شده نگهداری کنند. در مجموع، در حالی که هیچ سوالی در مورد کیفیت منحصر به فرد مروارید طبیعی وجود ندارد، خطرات بالقوه زیادی برای دستیابی به آن وجود دارد.

تفاوت بین مروارید طبیعی و پرورشی چیست؟

بسیاری از مردم دقیقاً از تفاوت بین این دو نوع مروارید مطمئن نیستند. در طبیعت، زمانی که یک ماده تحریک کننده به طور تصادفی به داخل یک نرم تن راه پیدا می کند، مرواریدها شروع به تشکیل می کنند. اما برای مرواریدهای پرورشی، کشاورزان آن را با ظرافت در نرم تنان می کارند. از آنجا، کشاورزان به دقت آب را زیر نظر دارند تا از شرایط مطلوب برای تشکیل مروارید توسط نرم تن اطمینان حاصل کنند. به عبارت ساده تر، مرواریدهای طبیعی بدون هیچ گونه دخالت انسانی تولید می شوند، در حالی که مرواریدهای پرورشی توسط مردم مورد توجه قرارمی گیرند. با توجه به برداشت بیش از حد در گذشته، جمعیت نرم تنان در بسترهای طبیعی کاهش یافته است. در نتیجه، مردم مرواریدهای پرورشی را به دلیل سازگاری با محیط زیست و پایداری آنها تحسین می کنند.

مروارید پرورشی

مروارید پرورشی

باور نکردنی است که فکر کنیم چیزی به زیبایی مروارید می تواند در درون یک موجود زنده شکل بگیرد. در حالی که زمانی مرواریدهای طبیعی تنها گزینه بودند، واقعیت تغییر کرده است. چه تصمیم بگیرید که به سراغ یک مروارید طبیعی بروید یا یک مروارید پرورشی، اکنون این دانش را دارید که تصمیم مناسب خود را بگیرید. این برای اطمینان از اینکه یک جواهر مروارید خیره کننده به دست می آورید که برای یک عمر آن را دوست دارید بسیار مهم است.

چهار نوع عمده مروارید کامل پرورشی وجود دارد:

مروارید پرورشی آکویا

مرواریدهای پرورشی آکویا برای اکثر مردم در ایالات متحده و سایر بازارهای غربی آشناترین نوع مروارید پرورشی در آب شور هستند. بسیاری از مشتریان آکویاهای سفید یا کرم رنگ را به عنوان مروارید کلاسیک مورد استفاده در جواهرات، به ویژه گردنبندهای تک رشته ای، تصور می کنند. ژاپن و چین هر دو مروارید پرورشی آکویا تولید می کنند.

مرواریدهای پرورشی دریای جنوبی

استرالیا، اندونزی و فیلیپین منابع اصلی این مرواریدهای پرورشی در آب شور هستند. مرواریدهای پرورشی دریای جنوبی بسته به نوع صدف می توانند سفید تا نقره ای یا طلایی باشند. اندازه بزرگ و خرچنگ ضخیم آنها، به دلیل دوره رشد طولانی، به علاوه شرایط بحرانی محدود رشد آنها، همگی عواملی هستند که در ارزش آنها نقش دارند.

مرواریدهای پرورشی تاهیتی

عمدتاً در اطراف جزایر پلی‌نزی فرانسه کشت می‌شود. این مرواریدهای پرورش داده شده در آب شور که گاهی به آنها مروارید سیاه نیز می گویند، طیف رنگی وسیعی دارند. آنها ممکن است خاکستری، سیاه یا قهوه ای باشند و می توانند رنگ های آبی، سبز، بنفش یا صورتی داشته باشند.

مرواریدهای پرورشی در آب شیرین

مرواریدهای پرورشی در آب شیرین رایج ترین مرواریدهای تولید شده هستند و یکی از محبوب ترین مرواریدها در بین خریداران و طراحان جواهرات هستند. این به دلیل طیف قابل توجه اندازه‌ها، شکل‌ها و رنگ‌ها، به‌علاوه در دسترس بودن تجاری آنها در قیمت‌های پایین‌تر است. آنها معمولاً در دریاچه ها و حوضچه های آب شیرین کشت می شوند و اغلب مرواریدهای زیادی در یک صدف رشد می کنند. چین منبع اصلی مرواریدهای پرورشی در آب شیرین است.

مرواریدهای مصنوعی

مرواریدهای بدلی یا مصنوعی مرواریدهایی هستند که ساخته دست بشرهستند که مانند مرواریدهای واقعی می درخشند و ازآن ظرافت ساطع می کنند. این مهره های مروارید بدلی به روش های مختلف و با استفاده از مواد مختلفی مانند پلاستیک، شیشه و پوسته نرم تن ساخته می شوند. فروشگاه های آنلاین جواهرات انواع مختلفی از جواهرات بدلی مروارید را با قیمت مناسب ارائه کرده اند.

مروارید مصنوعی

مروارید مصنوعی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

سبک خاص

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *