آرایش صورت عروس
بازدید 669
۰

جذابترین مدلهای آرایش صورت عروس

میکاپ و آرایش عروس چیست؟

در زبان فارسی به میکاپ ‏‎(Makeup)‎‏ آرایش گفته می شود. میکاپ و آرایش به زیبایی چهره کمک کرده و ‏باعث رفع نقص و عیوب صورت می شود.

آرایش صورت عروس یکی از مهم‌ترین بخش‌های آماده‌سازی عروس برای روز عروسی است. این آرایش باید با شخصیت و سلیقه عروس همخوانی داشته باشد و به او کمک کند که در روز مهم خود بی‌نظیر و زیباترین نسخه خودش باشد. با ما در بخش آرایش و زیبایی مجله سبک خاص همراه باشید.

در زیر یک راهنمای کلی برای آرایش عروس را ارائه می‌دهم:

مرحله اول: تشخیص نوع پوست

تشخیص نوع پوست در آرایش گریم صورت اهمیت زیادی دارد؛ چرا که اگر پوست چرب باشد، باید پیش از هر کاری، چربی آن به کمک شیر پاک کن، دستمال مرطوب و… گرفته شود. اگر پوست خشک باشد، برای این که مواد به خوبی روی آن بخوابد، باید از ماسک های آبرسان استفاده نمود. فقط پوست معمولی است که هیچ مشکلی ندارد و بدون هیچ کاری آماده آرایش گریم صورت است. علاوه بر این، تشخیص نوع پوست به انتخاب بهترین کرم پودر گریم عروس هم کمک زیادی می کند. پس از تشخیص نوع پوست، حال زمان تشخیص نوع فرم صورت فرا می رسد. توجه داشته باشید، هر نوع صورت، گریم مختص به خود را می طلبد.

مرحله دوم: آماده سازی پوست

 • ابتدا، پوست عروس را تمیز کنید. برای این کار از یک محصول تمیز کننده صورت یا میسلر آرایشی استفاده کنید.
 • سپس از یک تونر به منظور تعادل کردن PH پوست استفاده کنید.
 • اگر نیاز به مرطوب کردن پوست دارید، از یک مرطوب‌کننده استفاده کنید.

مرحله سوم: پایه آرایش

 • از یک پایه آرایش استفاده کنید تا پوست عروس صاف شود و آماده پذیرش مواد آرایشی شود. پرایمر کمک می کند تا پوستتان صاف ‌تر شود و به دنبال آن صورتتان ظاهر طبیعی‌ تری پیدا کند. همچنین استفاده از پرایمر باعث افزایش دوام و ماندگاری آرایش روی صورتتان می ‌شود؛ به نحوی که آرایش در تمام طول روز روی صورتتان می‌ماند. بنابراین پس از این که پوست خود را مرطوب کردید، اندازه یک سکه کوچک از پرایمر را روی براش یا اسفنج آرایشی یا نوک انگشتتان بزنید و کل پوست صورتتان را با آن کاور کنید.
 • انتخاب پایه بر اساس نوع پوست و نیازهای خاص عروس مهم است.

مرحله چهارم: کانسیلر بزنید

پس از آماده سازی پوست و قبل از مراحل گریم عروس، وقت آن است تا هر گونه حلقه تیره دور چشم، جوش صورت، خال، جای زخم و جوش، تاتو و هم چنین لک و کک و مک صورت را به کمک کانسیلر محو کنید. بهترین کانسیلرهایی که می توانید برای آرایش گریم صورت عروس از آن ها استفاده کنید، کانسیلرهایی هستند که تناژ زرد رنگ دارند و مشابه رنگ پوست هستند.

 مرحله پنجم: کرم پودر بزنید

پس از آن که تمام تیرگی ها و ناهماهنگی های صورت با کانسیلر پوشانده شد، باید کل صورت را کرم پودر بزنید تا پوستتان یکدست شود. دقت کنید که رنگ کرم پودر باید متناسب با رنگ پوست باشد تا زیر سازی پوست طبیعی به نظر برسد. کرم پودر را می توان هم با براش و هم نوک انگشتان به پوستتان بزنید. فقط باید توجه داشته باشید که آن را تا جایی که کاملا روی صورتتان محو شود، با حرکات ضربه ‌ای به صورت بزنید.

مرحله ششم: پودر فیکس استفاده کنید

پودر فیکس همانطور که از نامش پیداست برای فیکس کردن و تثبیت آرایش پوست به کار می رود. استفاده از پودر فیکس باعث می شود که روی صورت شما خط نیافتد. خطوط زیر چشم شما مشخص نباشد و کرم بین خطوط پوست قرار نگیرد.
پودر فیکس به ماندگاری آرایش پوست شما کمک می کند. یک براش بزرگ بردارید و مقداری پودر فیکس به آن بزنید. سپس براش را به حالت ضربه ای روی پوست و زیر چشم بزنید.

مرحله هفتم: کانتور صورت را انجام دهید

برای اینکه بهترین آرایش مناسب عروس را داشته باشید خوب است که صورت خود را کانتور کنید. کانتورینگ می تواند باعث بهتر به نظر رسیدن چهره در عکس ها شود و باعث برجستگی گونه ها و زاویه سازی فک می شود.
یک براش زاویه دار و پر تراکم مناسب کانتورینگ را تهیه کنید. یک برانزر که دو تا سه درجه از پوستتان تیره تر باشد بردارید و براش را داخل آن بزنید. کانتورینگ را باید زیر استخوان گونه، بالای پیشانی در قسمت شقیقه ها و زیر استخوان فک بزنید.
سپس به خوبی با براش آن را روی پوست محو کنید تا روی صورت شما خط های کانتور مشخص نباشند و کاملا محو شوند. در ضمن می توانید برای تغییر فرم بینی و کوچک کردن بینی هم از کانتور بینی استفاده کنید.

مرحله هشتم: آرایش چشم‌

 • سایه: انتخاب رنگ‌های مناسب با چشم عروس و لباس او.
 • ابرو: اصلاح و پر کردن ابروها به طور طبیعی.
 • ایجاد خط چشم با مداد یا مداد ژل.
 • ریمل: برای تیره‌تر کردن و بلند کردن مژه‌ها.
 • مزه مصنوعی: برای گیرایی بیشتر چشم‎‌هایتان و تغییر فرم آن‌ها (کشیده‎تر یا درشت‌تر دیده شدن) از مژه مصنوعی استفاده کنید. مژه مصنوعی‌ها چند نوع مختلف دارند. برخی از آن‌ها به مژه‌های یک سره معروف هستند و برخی دیگر نیز مژه‌های تکی هستند که تک به تک بر روی مژه‌های شما قرار می‌گیرد. مژه‌ تکی ظاهر طبیعی‌تری دارد.

مرحله نهم: آرایش گونه ها

 • برای گونه‌ها از پودر استفاده کنید.
 • اگر نیاز به حذف چربی پوست دارید، از پودر مات کننده استفاده کنید.

مرحله دهم: استفاده از هایلایتر

وقتی کرم پودر زدید، همه صورتتان رنگ یکنواختی پیدا می‌کند. حال وقت آن است تا به کمک هایلایتر مناطقی از صورتتان را برجسته کنید. بالا یا روی استخوان گونه، پایین استخوان ابرو، وسط کمان لب بالایی و امتداد پل بینی مناطقی هستند که باید هایلایت شوند. علاوه بر آن گوشه ‌های چشم هایتان را هم می توانید، برای درشت تر نشان دادن آن، مقدار کمی هایلایتر بزنید.

مرحله یازدهم: آرایش لب ها

 • رژ لب: انتخاب رنگ رژ لب با توجه به لباس و تناسب آن با چشم‌ها. در ضمن اگر می خواهید لب های برجسته و قلوه ای داشته باشید می توانید کانتور لب را هم انجام دهید.

مرحله دوازهم: حالت دهی و ثابت کردن آرایش

 • آرایش را با یک اسپری ثابت کننده ثابت کنید تا طولانی‌مدت دوام داشته باشد.
 • اگر نیاز به تازه‌کردن آرایش در طول مراسم دارید، ابزار آرایشی اضافی و یک آینه با خود داشته باشید.

در نهایت، آرایش عروس باید به طور کلی با لباس و سبک عروس هماهنگ باشد و زیبایی طبیعی او را تاکید کند. برای بهترین نتیجه، ممکن است به کمک یک آرایشگر حرفه‌ای نیاز داشته باشید.

شما همراهان همیشگی مجله سبک خاص را به دیدن جذابترین مدلهای آرایش صورت عروس دعوت می کنیم. اگر به دنبال جذابترین مدلهای آرایش صورت عروس هستید پیشنهاد می کنم این مدلها را از دست ندهید.

آرایش لایت صورت عروس

آرایش لایت صورت عروس

به روزترین مدل آرایش صورت

به روزترین مدل آرایش صورت

میکاپ صورت عروس

میکاپ صورت عروس

میکاپ عروس

میکاپ عروس

آرایش عروس

آرایش عروس

آرایش صورت

آرایش صورت

صورت عروس

صورت عروس

میکاپ جدید

میکاپ جدید

میکاپ جدید عروس

میکاپ جدید عروس

میکاپ اروپایی عروس

میکاپ اروپایی عروس

میکاپ عروس ایرانی

میکاپ عروس ایرانی

میکاپ عروس لایت

میکاپ عروس لایت

آرایش صورت عروس

آرایش صورت عروس

میکاپ پررنگ عروس

میکاپ پررنگ عروس

میکاپ جذاب عروس

میکاپ جذاب عروس

میکاپ لایت عروس

میکاپ لایت عروس

آرایش زیبا

آرایش زیبا

آرایش امروزی عروس

آرایش امروزی عروس

آرایش زیبا عروس

آرایش زیبا عروس

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

سبک خاص

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *