هایلایت مو
بازدید 299
۰

هایلایت چیست؟ انواع هایلایت مو

هایلایت چیست؟

هایلایت مو به معنی رنگ کردن تکه‌هایی از موهاست که رنگی روشن‌تر از زمینه‌ی آن‌ها دارد. این‌کار به دلیل این‌که به موها حجم و بُعد می‌دهد، برای انواع مو علی‌الخصوص موهای کم‌تراکم بسیار مناسب است. هایلایت را می‌توان روی هر نوع مویی انجام داد. نوع و رنگ موی شما تعیین می کند چه نوع تکنیک هایلایتی برای شما بهتر است. مدل‌های هایلایت مو همواره یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین گزینه‌ها در بین علاقه‌مندان به تغییر و زیبایی بوده‌اند. با ما در بخش آرایش و زیبایی مجله سبک خاص همراه باشید.

تفاوت هایلایت و مش

یکی از روش ها قدیمی، مش مو می باشد که هدف آن مانند هایلایت ایجاد تغییر در رنگ موها با رنگ زمینه است. اما مش و هایلایت تفاوت زیادی با هم دارند. مهم ترین تفاوت این است که در مش رنگ موهای زمینه با قسمت های جدا شده روی سر زیاد است. اما در هایلایت هدف ایجاد سایه روشن به صورت طبیعی و بدون هیچگونه اغراق است.

به همین دلیل در چند سال اخیر مش به مرور طرفداران خود را از دست داد و به جای آن به هایلایت گرایش پیدا کردند.

انواع هایلایت مو

انواع هایلایت مو چه به لحاظ اجرا، چه به لحاظ پراکندگی و میزان رنگ‌های روشن در بین مو، می‌تواند انواع متفاوتی داشته باشد. انواع هایلایت مو از نظر پراکندگی و سبکی که انتخاب می‌کنیم، به این شرح است:

لو لایت

لولایت یک تکنیک رنگ مو است که در آن، از رنگ‌های تیره‌تر از رنگ پایه مو برای ایجاد سایه و عمق استفاده می‌شود. این تکنیک می‌تواند به موهای شما حجم و جذابیت بیشتری ببخشد و همچنین می‌تواند برای پوشاندن موهای سفید استفاده شود.

هایلایت مو لولایت

هایلایت مو لولایت

بالیاژ

بالیاژ یک تکنیک رنگ مو است که در آن، رنگ به صورت آزادانه و بدون استفاده از فویل یا کلاه روی موها اعمال می‌شود.

هایلایت مو بالیاژ

هایلایت مو بالیاژ

هالف لایت

هالف لایت یک تکنیک رنگ موی جدید و جذاب است که در آن موها به دو قسمت تقسیم می‌شوند و هر قسمت با یک رنگ متفاوت رنگ می‌شود. این تکنیک می‌تواند به موهای شما ظاهری جسورانه و منحصر به فرد ببخشد.

هایلایت مو هالف لایت

هایلایت مو هالف لایت

آمبره

آمبره (Ombré) در زبان فرانسوی به معنی سایه روشن است. آمبره در رنگ مو به تکنیکی گفته می‌شود که در آن، رنگ مو از ریشه به سمت ساقه به تدریج روشن‌تر می‌شود. به عبارتی دیگر، ریشه موها تیره‌تر است و هرچه به سمت نوک موها نزدیک‌تر می‌شویم، رنگ روشن‌تر می‌شود.

هایلایت مو آمبره

هایلایت مو آمبره

سامبره

سامبره (Sombre) در زبان فرانسوی به معنی سایه روشن ملایم است. سامبره در رنگ مو به تکنیکی گفته می‌شود که در آن، رنگ مو از ریشه به سمت ساقه به تدریج روشن‌تر می‌شود، اما این تغییر رنگ ملایم‌تر و ظریف‌تر از آمبره است. به عبارتی دیگر، در سامبره ریشه موها تیره‌تر است و هرچه به سمت نوک موها نزدیک‌تر می‌شویم، رنگ به تدریج و به طور نامحسوس روشن‌تر می‌شود.

هایلایت مو سامبره

هایلایت مو سامبره

لایت رنگین کمانی و رنگی

اجرای این روش بسیار پیچیده است و حتما باید توسط متخصص لاین مو اجرا شود. در لایت رنگین کمانی بخش‌های دکلره شده مو در مرحله رنگساژ به چندین رنگ فانتزی تبدیل می‌شوند و همان‌طور که از نامش پیداست حالتی شبیه رنگین کمان را ایجاد می‌کند.

هایلایت مو رنگین کمانی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

سبک خاص

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *