مدل مو مناسب برای انواع فرم صورت
بازدید 284
۰

مدل مو کوتاه زنانه مناسب برای انواع فرم صورت

مدل مو مناسب صورت

با اینکه در گذشته های نه چندان دور اکثریت مردم موی بلند را نماد زیبایی بانوان میدانستند اما امروزه محبوبیت مدل موی کوتاه به دلیل سهولت در مراقبت و شست وشو و عوامل دیگر بسیار زیاد شده است. مدل‌های مختلفی برای موهای کوتاه زنانه وجود دارد، بنابراین مهم است که مدلی را انتخاب کنید که با فرم صورت و نوع موهایتان مطابقت داشته باشد. در این مطلب درباره انواع مدل موی کوتاه برای انواع فرم صورت با شما عزیزان صحبت می‌کنیم تا بتوانید بهترین مدل را برای خود انتخاب نمایید. با ما در بخش آرایش و زیبایی مجله سبک خاص همراه باشید.

مدل موی کوتاه برای صورت بیضی

می‌توان گفت فرم صورت بیضی ایده‌آل‌ترین است و با هر مدل مویی به راحتی زیبا خواهد شد. با این حال اگر به دنبال مدل‌های خاص هستید می‌توانید از موارد زیر ایده بگیرید:

مدل باب با چتری برای صورت بیضی

بهترین مدل موی کوتاه برای صورت بیضی و لاغر می‌تواند باب با چتری باشد. موهای چتری، لاغری صورت شما را پنهان کرده و فرم آن را به گرد نزدیک خواهند کرد.

مدل باب با چتری

مدل باب با چتری

مدل باب با چتری برای صورت بیضی

مدل باب با چتری برای صورت بیضی

مدل موی خیلی کوتاه برای صورت بیضی

دیگر مدل موی کوتاه برای صورت بیضی و لاغر، موهای خیلی کوتاه است که به خوبی ظرافت صورت شما را نمایان خواهد کرد.

مدل موی کوتاه برای صورت بیضی و لاغر

مدل موی کوتاه برای صورت بیضی و لاغر

مدل موی کوتاه برای صورت گرد

افراد با فرم صورت گرد، چانه گرد و فک بدون زاویه دارند. معمولا گونه‌های برجسته و گردی دارند. در انتخاب مدل مو، سراغ مدلی بروید که صورت شما را کمی کشیده‌تر نشان بدهد. مدل‌های لیر یا خرد، مدل‌های نامتفارن و پیکسی بلند و متوسط گزینه‌های خوبی به حساب می‌آیند. سعی کنید موهای خیلی کوتاه نداشته باشید و بلندی مویتان تا چانه شما باشد.

مدل موی لیر برای صورت گرد

کوتاه کردن موها در این مدل بدون اینکه حجم مو را در دو طرف صورت زیاد نشان دهد، باعث پوشاندن گردی صورت خواهد شد. اگر می‌خواهید موهایتان را زیاد یا فقط کمی کوتاه کنید، مدل موی لیر انتخاب خوبی به نظر می‌رسد. این مدل موی کوتاه برای صورت گرد و موهای حالت دار فوق‌العاده است.

مدل موی لیر برای صورت گرد

مدل موی لیر برای صورت گرد

مدل موی باب برای صورت گرد

اگر به دنبال یک مدل موی کوتاه که صورت را لاغر نشان دهد هستید؛ مدل باب انتخاب خوبی به نظر می‌رسد. این سبک کوتاهی مو بسیار ترند شده است و می‌توانید آن را در مدل‌های بسیار متنوعی روی موهای خود پیاده کنید. برای موهای کم‌پشت می‌توانید مدل باب با لایه‌های تکه‌ای را انتخاب کنید تا حجم موهایتان بیشتر به نظر برسد.

مدل موی باب

مدل موی باب یک مدل موی کوتاه و صاف است. که در یک خط صاف در اطراف چانه بریده می شود. این یک مدل موی کلاسیک است که برای زنانی با انواع فرم صورت مناسب است.

مدل موی لایه ای

مدل موی لایه ای یک مدل موی کوتاه است که در آن لایه ها در طول ایجاد می شود. این یک مدل برای زنانی با موهای پرپشت مناسب است.

مدل موی باب برای صورت گرد

مدل موی باب برای صورت گرد

مدل مو باب زاویه دار

مدل مو باب زاویه دار

مدل موی پیکسی برای صورت گرد

یکی از جذاب‌ترین انواع مدل موی کوتاه برای صورت گرد و تپل، مدل پیکسی است که با وجود کوتاهی زیاد، تا حد چشمگیری می‌تواند گردی صورت را کاهش دهد.

مدل موی پکسی کوتاه

مدل موی پکسی یک مدل کوتاه است. مدل موی کوتاه که در کناره ها و پشت کوتاه و در بالا بلندتر است. برای زنانی با موهای صاف یا کمی مجعد مناسب است.

مدل مو پیکسی برای صورت گرد

مدل مو پیکسی برای صورت گرد

مدل مو پیکسی بلند

مدل موی بلند پکسی مدل موی کوتاهی است. که در کناره ها و پشت کوتاه و در بالا بلندتر است. این یک مدل موی عالی برای زنانی است که می خواهند موهای کوتاه داشته باشند اما همچنان می خواهند گزینه های حالت دادن داشته باشند.

مدل مو پیکسی بلند

مدل موی کوتاه برای صورت مربعی

اگر خط پیشانی و خط فک شما تقریبا هم اندازه باشد مدل صورت شما مربعی شکل است. معمولا خط گونه‌ها هم پهن است. این مدل صورت زاویه خاصی دارد و در انتخاب مدل مو باید به این امر توجه داشته باشید. مدل مویی را انتخاب کنید که پهن بودن گونه و فک شما را متعادل کند. مدل‌های لایه لایه کوتاه یا متوسط و چتری نامرتب مدل‌های مناسبی هستند. این مدل‌ها تا حدی می‌توانند زاویه صورت شما را متعادل کنند. اگر فرم صورت مربعی دارید بهتر است سراغ موهای کوتاه (بالای یا روی گوش و چانه) نروید. چند نمونه از بهترین مدل موی کوتاه برای صورت مربعی عبارتند از:

مدل موی باب بلند ژولیده برای صورت مربعی

مدل باب بلند انتخابی عالی برای صورت مربعی است؛ اما بهتر است از مدل‌های تیز و صاف که به سمت چانه می‌آیند خودداری کنید.

مدل مو باب بلند

مدل مو باب بلند

مدل موی لیر برای صورت مربعی

کوتاه کردن مو به روش لیر کوتاه یا بلند و کرلی کردن موها می‌تواند انتخاب عالی به عنوان مدل موی کوتاه برای صورت تپل و مربعی باشد. پیچ و تاب مو در کنار صورت به سادگی زوایای تیز را پنهان کرده و صورت را متعادل خواهند کرد.

مدل موی لیر برای صورت مربعی

مدل موی لیر برای صورت مربعی

مدل موی کوتاه برای صورت مستطیلی

بهترین مدل موی کوتاه برای صورت کشیده، مدل‌هایی هستند که بتوان آن‌ها را فر یا حالت‌دار کرد؛ چرا که موهای صاف و لخت صورت شما را کشیده‌تر نشان می‌دهند. علاوه بر آن بهتر است موهایتان را هم‌سطح با چانه کوتاه نکنید چون این مدل باعث برجسته‌تر شدن کشیدگی صورت می‌شود. همچنین مدل موی چتری هم با فرم صورت مستطیلی ترکیب جذابی می‌سازد. در ادامه برخی از مدل‌های جذاب را معرفی خواهیم کرد:

مدل مو با چتری برای صورت کشیده

چتری زدن مو با پوشاندن پیشانی باعث می‌شود طول صورت شما کمتر به نظر برسد. پس می‌توانید با هر مدل موی کوتاه برای صورت کشیده و لاغر، چتری‌های خود را کوتاه کنید. حتی اگر دوست دارید موهایتان را دم اسبی یا گوجه‌ای ببنید، به کمک چتری می‌توانید فرم صورتتان را متعادل‌تر نمایید.

مدل مو با چتری برای صورت کشیده

مدل مو با چتری برای صورت کشیده

مدل موی باب برای صورت کشیده و لاغر

مدل پرطرفدار باب با تغییرات کوچی برای صورت‌های کشیده و لاغر نیز مناسب خواهد بود. کافیست چتری‌ها را به صورت کج کوتاه کرده و قد مو را تا پایین‌تر از چانه و پایین گردن کوتاه کنید. خرد کردن لایه‌های رویی مو باعث می‌شود دو طرف چهره شما پف ایجاد شود که با خطای دید از کشیده بودن صورت می‌کاهد.

مدل مو باب زاویه دار

مدل مو باب زاویه دار

مدل موی موج دار

پیشنهاد بعدی ما برای صورت‌های لاغر و کشیده، مدل موی موج دار تا سرشانه است. این مدل مو دست شما را برای فر یا کرلی کردن کاملاً باز گذاشته و می‌توانید به کمک اتوی مو یا دستگاه فر کننده، آن‌ها را فر کنید تا کشیدگی صورتتان را پنهان نمایید.

مدل موی موج دار

مدل موی موج دار

مدل موی کوتاه برای صورت قلبی شکل

صورت قلبی در قسمت پیشانی و گونه‌ها پهن بوده و با نزدیک شدن به صورت از پهنای آن کاسته می‌شود. بنابراین باید مدل موهایی را برای این فرم صورت انتخاب کنید که در آن پهنای پیشانی را تا حدی پنهان نماید. یک مدل موی خوب تمرکز را از بخش پهن‌تر صورت شما کم می‌کند و چهره شما را متعادل‌تر نشان می‌دهد. مدل موی نامتقارن یا یک طرفه انتخاب خوبی است.

مدل مو با چتری کنار پیشانی برای صورت قلبی

مدل چتری پرده‌ای یا کنار پیشانی، با قاب گرفتن صورت فرم بسیار جذابی به آن می‌بخشد. این مدل برای پوشاندن پهنای پیشانی مناسب بوده و هرچه اندازه چتری‌ها بلندتر باشد، فرم زیباتری خواهد داشت.

مدل مو با چتری کنار پیشانی

مدل مو با چتری کنار پیشانی

مدل موی باب کوتاه با فرق کج برای صورت قلبی

اگر به مدل باب علاقه دارید باید بگوییم بهترین مدل موی کوتاه برای صورت قلبی شکل، باب کوتاه با فرق کج است. با این کار از پهنای پیشانی کاسته شده و چانه نیز بیشتر نمایان می‌شود؛ به این ترتیب تناسب صورت متعادل خواهد شد.

مدل مو باب زاویه دار

مدل موی باب زاویه دار یک مدل موی کوتاه است که در آن موها در یک زاویه کوتاه شده است. این یک مدل موی شیک و مد روز است که برای زنانی با فرم صورت الماسی یا قلبی مناسب است.

مدل موی باب کوتاه با فرق کج

مدل موی مناسب برای صورت لوزی یا الماسی

افرادی که خط چانه و پیشانی کوچکتری نسبت به استخوان گونه ها دارند، شکل صورت آنها لوزی و یا الماسی خواهد بود. از آنجایی که فرم صورت الماسی شباهت های زیادی به شکل بیضی دارد، یکی از بهترین فرم های صورت است. با توجه به اینکه این گونه افراد، گونه های برجسته تری نسبت به بیضی شکل ها دارند باید از مدل موهایی که تا گونه میرسد، پرهیز نمایید. چرا که این کار تاکید بیشتری بر روی گونه ها دارد. به علاوه مدل موهای بسیار بلند نیز باعث کشیده تر یا بلندتر شدن این فرم از چهره میگردد. مدل موی باب لایه ای تا چانه و یا مقداری پایین تر، چهره الماسی شما را بهتر تر میکند.

مدل موی باب لایه ای

مدل موی باب لایه ای

مدل موی مناسب برای صورت با فرم مثلث

صورت مثلثی دارای پیشانی پهن و چانه باریک است. برای این فرم صورت، مدل موهایی مناسب هستند که به باریک‌تر نشان دادن پیشانی و پهن‌تر نشان دادن چانه کمک کنند.

مناسب ترین مدل مو برای فرم صورت مثلث معکوس زنانه؛ مدل مویی با برش های بلند که تا پایین گردن برود، میباشد. به علاوه انواع مدل های چتری به شدت توصیه میشود تا در چهره شما تعادل ایجاد شود.

مدل موی مناسب صورت مثلثی معکوس

مدل موی مناسب صورت مثلثی معکوس

سخن پایانی

اگر شما نیز در پی تغییر مدل موی خود هستید و این سوال برای شما هم پیش آمده که « چه مدل مویی بهم میاد » این مطلب را دنبال کنید. پیشنهاد اصلی و مهم ما این است که ابتدا فرم چهره‌تان را بشناسید سپس اقدام به انتخاب مدل مو کنید. هر چه مدل مویی که انتخاب می‌کنید در هماهنگی بیشتری با فرم صورت شما باشد نتیحه رضایت‌بخش‌تری در انتظار شماست. پس از این موضوع به راحتی نگذرید و به آن توجه کافی داشته باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

سبک خاص

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *